Vaše pleť si v zimě zaslouží zvýšenou péči. Přečtěte si, jak na to!

Není tajemstvím, že zima dává pleti pořádně zabrat. Naštěstí se nabízí široké spektrum kosmetických přípravků, díky kterým lze jejímu negativnímu působení předejít. V prvé řadě byste si však měla uvědomit, že v chladnějším období pokožka vyžaduje něco úplně jiného než po zbytek roku. Počasí se s ní nemazlí a nezbývá, než jí dopřát adekvátní ochranu.

Proč dává chladné počasí pokožce zabrat?

Během zimy se pokožka více vysušuje, a navíc je oproti teplejším měsícům výrazně citlivější. Je to dáno tím, že se kvůli chladu nemůže zcela prokrvit a dochází k jejímu celkovému oslabení.

Velké teplotní výkyvy při častých změnách prostředí negativní působení chladu umocňují, protože ve vyhřátém vnitřním prostředí se cévky roztahují až příliš rychle. Poměrně běžným projevem je výrazné zarudnutí kůže. Tento stav může být dokonce dlouhodobý a provázený nepříjemným a bolestivým loupáním.

A když se k nízkým teplotám přidá vítr, je téměř jisté, že se pokožka nadměrně vysuší. Shrnuto a podtrženo – kombinace uvedených faktorů je pro pleť velkou zátěží a nezbývá, než se o ni správně postarat.

Hlavní je… hydratace!

Spousta lidí podceňuje význam vhodně zvoleného oblečení. To je přitom základním kamenem ochrany pokožky před následky nepříznivého počasí. A protože zdaleka nejvíce trpí ruce, mělo by být naprostou samozřejmostí nošení rukavic.

Ale jak na suchou pokožku? Nadměrnému vysušování oblečením nezabráníte a budete muset používat krém s hydratačním účinkem. Pozor – pečlivě si prostudujte vlastnosti přípravku. V případě tohoto sortimentu jsou mezi jednotlivými produkty výrazně kvalitativní rozdíly. Chcete-li pro svou kůži tu nejlepší ochranu, zvolte kvalitní hydratační krém. Dobrou volbou je speciální olejová emulze, ve které jsou obsaženy kapičky vody. Měli byste ji aplikovat také na krk, který patří k nejcitlivějším místům.

Během zimy vám přijde vhod také vyživující pleťová maska, která opětovně aktivuje hydratační schopnosti pokožky. Po aplikaci bude vaše pleť jasnější, pocitově čistší a svěží. Nebojte se toho a raději naneste větší vrstvu.

Na co určitě nezapomenout?

Že se v zimě na horách neobejdete bez opalovacího krému, vám zřejmě připomínat nemusíme. Ale neměla byste na něj zapomínat ani při procházkách ve městě. Sluníčko umí pořádně potrápit a je mnohem jednodušší se proti němu chránit, než pak řešit předčasné stárnutí kůže. Skvělým pomocníkem může být denní krém s ochranným faktorem.

Pozornost si zaslouží také rty, protože ani ty nemají chladné počasí v oblibě. Proto neváhejte s použitím balzámu na rty kdykoliv to bude zapotřebí. V zimě se osvědčily produkty s obsahem bambuckého másla nebo oleje z hroznových jadérek, avokáda či slunečnicových semínek. Příkladná péče se vám rozhodně vyplatí!