Tetování jako trvalá ozdoba těla. Určitě ho chcete?

Tetování

Fenomén v podobě tetování je stále oblíbenější a své příznivce si našel u mužů i žen všech věkových kategorií. Zatímco někdo na tento trend pohlíží jako na jeden ze způsobů umění a vyjádření svého stylu či vkusu, jiní jej považují za něco naprosto zbytečného a tetování berou za alternativu vědomého sebepoškozování. Jestliže uvažujete o tetování, přemýšlíte nad vhodným motivem či místem, kam si tuto trvalou ozdobu necháte vytetovat, pak si ještě před definitivním rozhodnutím přečtěte dnešní článek. Kdo ví – možná na jeho konci zjistíte, že o tetování ve skutečnosti vůbec nestojíte!

1.     Tetování se nezbavíte

Samozřejmě – ačkoli existují jisté metody, kterými se lze tetování zbavit, jedná se o ozdobu na celý život. Mnoho lidí, kteří se rozhodli odstranění tetování podstoupit, popisují tento proces za mnohem bolestivější, nežli samotné tetování. Navíc dodávají, že příště už by si kérku raději nechali, nežli by si ji nechali z těla smazat. Proto si dobře ujasněte, zda budete chtít se svou volbou tetování žít i za několik let.

2.     Starost o tetování nekončí odchodem ze studia

Většina lidí si myslí, že se nechají potetovat a tím to pro ně končí. Pravda je ale taková, že starost a správná péče o nové tetování rozhodně nekončí vašim odchodem z tetovacího studia. Zvláště v prvních dnech se budete muset o novou ozdobu starat, rovněž se budete muset vzdát alkoholu a v letních měsících i opalování.

tetovani

3.     Tetování nelechtá

Ačkoli aplikace tetování není bezbolestná, rozhodně se nejedná o takovou bolest, která by se nedala vydržet. I přesto vás ale na tuto skutečnost musíme upozornit, neboť mnoho lidí již první vpich jehly nemile překvapí. A věřte, že vzdát se v polovině kérky není to nejlepší řešení. Navíc je potřeba si uvědomit, že se aplikuje jehlou – tady by měli zpozornět především ti, kteří mají z jehel strach.

4.     Volba salonu

Když už se rozhodnete pro tetování, nechte si jej udělat jen v prověřeném tetovacím studiu. Nebojte se zeptat kamarádů a známých na jejich dobré a případně i špatné zkušenosti. Ne všude se totiž setkáte s výsledkem, který očekáváte – a teď nemáme na mysli pouze šikovnost daného tatéra, ale i dostatečnou hygienu.