Péče o pleť v zimě

V zimním období je potřeba pečovat o pleť jinak než v létě. A protože se zima blíží, řekneme si v dnešním článku jak na to.

Používejte vhodné krémy

V žádném případě není pravda, že by se v zimě nesměly používat hydratační krémy. Měly by však v sobě mít speciální emulzní formu, v níž je kapka vody uvnitř tukových látek. V zimě bychom si proto měli kupovat krémy, které mají vyšší podíl tukových látek. Znamená to, že by měly obsahovat aramidy, cholesterol nebo rostlinné oleje. Nutné jsou i antioxidanty v kosmetice, kterou v zimě používáte. Jen tak nebude mít na pleť negativní vliv smog.

Víc krémujete

V zimě potřebuje pleť více vláhy i výživy než v létě. Je proto vhodné vyměnit lehčí krémy za ty hutnější a jednou za týden dopřát pleti také masku.

Řešte ochranu před sluncem

Zimní slunce dokáže být stejně ostré jako to letní, obzvláště pak na horách. Podceňovat byste ho neměli ale ani ve městech. Pokud se chystáte být celý den venku, pak použijte denní krém s ochranným faktorem. Do hor si vezměte klasický opalovací krém.

Hodně pijte

Počasí je chladné a my nemáme potřebu pít. Pokožka se vysušuje a šupinatí. Nejideálnější je voda nebo čaj. Pokud holdujete kávě nebo grogu, pak vždy doplňte tekutiny nealkem.

Nezapomínejte na rty a ruce

Rty je dobré chránit balzámem nebo vazelínou i několikrát denně. Zabráníte tak jejich poškození a popraskání. V zimě netrpí jen rty a pokožka obličeje, ale také kůže na rukou. K jejich popraskání a vysušení stačí chladný vzduch. Venku v mrazivém počasí si berte rukavice a pravidelně krémujte. Ideální jsou výživné krémy s ureou i bambuckým máslem. Hydrataci můžete podpořit i olejíčkem a peelingem. Ty vždy nanášejte jednou za týden či dva.