Nechcete chloupky na obličeji? Zbavte se jich jednou provždy s laserovou epilací

Stačí se podívat v protisvětle nebo nanést trochu make-upu a hned jsou vidět. Řeč je o jemném ochlupení obličeje, kterému se zkrátka nevyhneme. Týká se to hlavně žen, které se nerady potýkají s jemným knírkem nad horním rtem, srůstajícím obočím či chloupky na bradě. Pravidelné odstraňování voskem a holení není jedinou možností, jak se s chloupky vypořádat. Existuje také trvalejší a efektivnější metoda v podobě laserové epilace.

Jak funguje trvalá laserová epilace?

Pro trvalou laserovou epilaci se využíván moderní alexandritový laser Candela GentleLase®. Jde o metodu patentovanou v USA s prokazatelnými výsledky. Systém je navržen tak, aby bylo ošetření rychlé a díky speciálnímu chlazení také bezbolestné. Smyslem trvalé laserové epilace je odstranění chloupků i s jejich vlasovými cibulkami, což zabrání růstu nových. To je rozdíl v porovnání s depilací, při které se odstraňuje pouze samotný chlup, ale cibulka, ze které později vyroste nový, zůstává.

Už ani chloupek

Při prvním ošetření laserem se podaří odstranit přibližně 80 % chloupků. Je to dáno tím, že zbylé chloupky nebyly v růstové fázi, ale zatím se uvnitř pokožky pouze připravovali na svůj růst. Aby byl efekt co nejlepší a odstraněny pokud možno všechny chloupky, bývá nutné ošetření opakovat. Mezi jednotlivými ošetřeními se doporučuje rozestup přibližně čtyř týdnů, než se ukážou i zbývající chloupky.

Profesionální ošetření certifikovanou metodou

Pokud toužíte po skutečně trvalém výsledku, je klíčové vybrat si kvalitní pracoviště, kde provádí certifikované ošetření laserem. To nabízí například estetická klinika Mediestetik v Praze a v Teplicích. Jinde se můžete setkat také s alternativou v podobě ošetření intenzivním pulzním světlem, což není laser a tato metoda nedosahuje tak dobrých výsledků.