Náramky z minerálů jako doplněk s hlubším významem

Odedávna si přejeme zdobit se a cítit se dobře. Stále více lidí se obrací k tradičním minerálům. Vypadají úchvatně, dají se brousit do různých tvarů, a navíc mají hlubší význam. 

Přidaná hodnota, která láká

Lidé si po staletí předávali znalosti a řídili se přírodními zákony. Proto bylo naprosto běžné vědět, kterou bylinku použít na které potíže, a jaké minerály a drahé kameny je možné použít pro podporu hojení některých běžných potíží. Sice jsme na tyto znalosti v posledních několika desítkách let zapomněli, ale nevytratily se. Stále více lidí nyní hledá možnost, jak si pro sebe získat přidanou hodnotu, která by nám v životě prospěla. 

Barevné možnosti i kombinace

Náramky z minerálů jsou oblíbené také pro svou možnost kombinace. Je snadné si je sestavit podle svého přání, nebo je kombinovat s kovovými či koženými doplňky. Nabízí se tak nové možnosti, jak pojmout ozdobu skutečně originálně. Oblíbené jsou také sety náušnic a náramku. Celek prostě vždy lépe vynikne. 

Nejčastěji používané minerály

Co se samotných minerálů týče, existuje několik základních, které se používají nejčastěji. Jako univerzální a mocný přítel je označován křišťál. Přisuzuje se mu, že dokáže odvádět negativní energie a emoce a chránit tak svého nositele proti působení okolních vlivů. Achát, který je černý jako noc, nemají v oblibě jen rockeři. Říká se, že dokáže pomoci nastolit harmonii a posílit sebevědomí svého nositele. Jaspis zase pomáhá s životním optimismem.

Podpora psychického i fyzického zdraví

Minerály dokáží pomáhat také se zdravotní stránkou člověka. Některé kultury je považují za živé bytosti. Na svou ruku tak získáváte skutečného přítele, který hlídá určité procesy ve vašem těle. Mnohé kameny tak dokáží pomoci s psychickými i fyzickými projevy, které nás v životě provázejí. 

Minerály se mohou stát nádhernou okrasou na ruce svého majitele. Pokud bude chtít, stanou se také jeho ochranným rytířem.