Kvalitní matrace vás dokáže zbavit bolestí. Jaké typy dnes existují?

Asi se shodneme na tom, že kvalitní spánek je základ pro úspěšný den. Když se dobře vyspíme, máme mnohem více energie pro každodenní výzvy. Některé moderní matrace dokonce dokáží pomoci od bolestí.  

Taštičkové matrace pro bolesti zad

Někteří lidé spí mnoho let na nevhodné matraci, a poté je trápí bolesti zad nebo krční páteře. Přitom si stačí pořídit jednu kvalitní matraci a můžete s těmito potížemi nadobro zatočit. Recenze lidí, kteří si kupují taštičkové matrace, vypovídají o jejich kvalitě. 

A co vlastně taštičková matrace je? Jedná se vlastně o pružinovou matraci, která je ale tvořena pomocí nové technologie. Pružiny se navzájem nijak nedotýkají, jsou uloženy v samostatných taštičkách z netkané textilie. Navíc jich je v matraci stovky, nabízejí tak individuální oporu pro každou část našeho těla. Nejčastěji se prodávají rozměry taštičkové matrace 90x200cm.

Zdravotní matrace a její ortopedické zóny

Stejně jako taštičkové matrace, také zdravotní matrace nabízejí členění do několika zón. Lépe se tak přizpůsobí každé poloze spánku uživatele. Rozdíl v označení matrace jako zdravotní je ten, že zdravotní matrace je považována za zdravotnický materiál, má proto potřebnou certifikaci. Zdravotní matrace jsou také určeny i pro osoby, které jsou dlouhodobě upoutány na lůžko. Výrobci dbají na jejich vysokou kvalitu, ale také na prodyšnost materiálů. 

Studená pěna

Hitem posledních let se staly matrace ze studené pěny. Tato technologie výroby nabízí mnoho možností. Někteří výrobci tak zajišťují antialergenní úpravu, jiní zase používají bio pěnu z organických látek. Studená pěna se používá v různých hustotách, proto je možné mít například oboustrannou matraci, která bude z jedné strany tužší a z druhé měkčí. Vy si ji tak můžete otáčet dle libosti. Studená pěna není, na rozdíl od taštičkových matrací, vhodná pro osoby, které váží více než 100 kilogramů. Rychleji se totiž proleží. 

Dobrý spánek a správná opora pro celé tělo dovolují dobrou regeneraci i úlevu od bolesti.