Kokosový olej 6x jinak, aneb objevte kouzlo všestranného pomocníka!

Využití kokosového oleje je opravdu všestranné, není se tak čemu divit, že jeho popularita roste nezastavitelnou rychlostí. Své čestné místo si najde nejen v kuchyni – použít se dá i v kosmetice nebo při snaze zbavit se nechtěných kil. Jestliže o tomto univerzálním pomocníkovi ještě nevíte, pak je náš dnešní článek určený právě vám. Pojďme si všestranný kokosový olej společně představit a povězme si, kde všude se na něho můžeme spolehnout!

Tip první: na vaření je ideální!

Milujete vaření a neustále tak zkoušíte něco nového? Pak se nebojte zapojit do vašeho kulinářského umění i kokosový olej! Pokud se olej lisuje za studena, obsahuje vitamíny A, C a E, což je dobrá zpráva pro vaše zdraví. Využít jej můžete například pro smažení, kdy objevíte jeho nezaměnitelné kouzlo – kokosový olej se nejen nepřepaluje, ale navíc ani neprská! Samozřejmě nesmíme opomenout zmínit, že jídlo připravené na kokosovém oleji je mnohonásobně zdravější.

Tip druhý: pomáhá s redukcí váhy!

Patříte k lidem, kteří na svém těle shledávají nějaké to kilo navíc? Trápíte se pro faldíky na břiše, větší zadeček nebo silnější stehna? Pak nasaďte dietu, jejíž součástí bude právě kokosový olej. Proč? Jeho výhodou je především snižování chutí k jídlu, díky čemuž se nebudete přejídat. Mimo jiné neobsahuje žádný cholesterol a na rozdíl od jiných tuků se ve vašem těle vůbec neusazuje. Na závěr dodáme, že podporuje spalování – a to již stojí za úvahu, nemyslíte?

Tip třetí: pečuje o vaší pokožku!

Pravidelně o sebe pečujete a pozornost věnujete i své pokožce, kterou mažete různorodými krémy, mléky či oleji? Pak i tady se kokosový olej hlásí o slovo! S klidným srdcem jej totiž můžete používat místo tělového mléka nebo krému. Dobrou zprávou je, že se krásně vstřebává do pokožky a na rozdíl od jiných olejů za sebou nezanechává mastný film.

Tip čtvrtý: balzám po holení na přírodní bázi!

Teď by měli zpozornět především muži. Ačkoli se až do této chvíle zdálo, že kokosový olej slouží především ženám, teď vás přesvědčíme o opaku. Nedílnou součástí života každého muže je holení a následná péče o pokožku. Místo balzámu po holení, který jste zvyklí používat, můžete vsadit na kokosový olej, který je vhodnou volbou zvláště pro citlivou pokožku. Zapomeňte na pupínky vzniklé po holení!

Tip pátý: bělení zubů prakticky zadarmo!

A teď ruku na srdce: v jakém stavu jsou vaše zuby? Teď se neptáme, jestli máte v osmičkách kazy, zajímá nás jejich barva. Jen málokdo se může pyšnit zářivě bílým úsměvem hodným hvězdy z filmového plátna. Jestliže ani vaše zuby zrovna nezáří, čistěte si je pravidelně kokosovým olejem a již brzy zaznamenáte výraznou změnu!

Tip šestý: blahodárné léčivo!

Věděli jste, že kokosový olej podporuje tvorbu hormonů štítné žlázy a tím pádem výrazně zpomaluje stárnutí buněk? Pokud ne, tak právě tady je náš šestý tip na jeho skvělé využití! Mimo jiné funguje i jako prevence proti srdečním chorobám, rakovině i senilitě. Vědci díky svým průzkumům dokázali, že konzumace kokosového oleje snížila výskyt rakoviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *