Jak vybrat správně padnoucí velikost podprsenky

Odborníci zjistili, že každá čtvrtá žena nenosí správnou velikost podprsenky. Což opravdu není dobré, protože špatně zvolená podprsenka nejen špatně vypadá, ale také má dopad na vaše zdraví, a to především na vaše záda. Jak tedy vybrat ve zkušební kabince takovou podprsenku, která by vám dobře seděla? Pokud chcete vědět odpověď, určitě čtěte dál. Nemusíte totiž být žádný odborník, a přesto můžete vybrat takové spodní prádlo, které vám bude skvěle sedět a ve kterém se navíc budete cítit dobře!

Na tohle pozor!

Špatně zvolená velikost podprsenky se projeví hned po jejím nasazení. Budete se cítit nekomfortně. Navíc se vám budou ramínka zařezávat nebo padat z ramen, obvod vám nebude na zádech dobře držet a bude se různě posouvat, košíčky vám budou odstávat, kostice tlačit a spodní prádlo vás bude celkově škrtit.

Jestliže jste zvolila správnou velikost podprsenky, poznáte podle těchto znaků:

  • obvod vám musí pevně sedět na zádech
  • košíčky by měly prsa podpírat a ty vám nesmí vykoukávat ze spodu
  • při jakémkoliv pohybu a to i při předklonu musí prsa pevně držet v podprsence a nesmí vypadávat
  • kostice vám musí hrudník pevně obepnout ale ne tlačit
  • ramínka sedí předně – netlačí ani nepadají

Nezapomeňte ani na to, že při zkoušení si podprsenku zapínáte vždy na poslední háček! Je to z toho důvodu, že se spodní prádlo časem vytáhne a pak si takto lze upravit obvod na háček prostřední nebo krajní.