Jak vybrat dámský župan

Také si přejete zažít ten pocit, kdy vás po koupeli obejme příjemný dámský župan? Podívejte se, jak vybírat, abyste byla spokojená. Záleží více na stylu, nebo na materiálu? 

Materiál je základem pro spokojenost

Dámský župan (ani ten pánský župan) nevybíráme každý den, proto bychom měli jeho výběru věnovat zhruba pět minut, abychom si ujasnili základní požadavky. Samozřejmě první, co nás bude zajímat, je materiál. Stoprocentní česaná bavlna je lety prověřený vysoký standard. Vyznačuje se vysokou savostí, lehkostí a dobrými vlastnostmi i po letech používání. 

Bambusové vlákno se stále více objevuje nejen jako prémiový materiál pro ručníky, ale také pro župany. Jeho přirozené antibakteriální vlastnosti oceňují zejména alergici. Materiál je ještě více savý, než luxusní a kvalitní bavlna. 

Hledáte materiál, který bude především velmi rychle schnout? V tomto případě je dobré zvolit například microbavlnu. Ta si zachovává svou savou vlastnost, ale navíc župan velmi rychle vyschne. 

Největší luxus pak představuje župan, ve kterém je použito kromě česané bavlny také modalové vlákno. Jedná se o přírodní vlákno, které je tvořeno bukovou celulózou. Materiál tak získává velmi originální přírodní lesk, který se nevytratí ani po mnoha pracích cyklech. Navíc velmi rychle schne a dokáže pojmout až čtyřikrát více vlhkosti než klasická bavlna.

Styl nám dovolí si župan zamilovat

Co by to bylo za župan, kdyby se nám nelíbila jeho barva a styl? Většina hřejivých županů nabízí například šálový límec, který působí velmi elegantně. Mnoho žen také nedá dopustit na praktickou kapuci, se kterou je možné nechat vlasy přirozeně proschnout a těšit se z tepla po koupeli. Je libo svůj vlastní styl? Vybírejte ze županů, které mají krajku nebo výšivku. Barva županu by vás měla upoutat na první pohled. 

Stylový župan můžete také sladit s partnerem pomocí párových županů. Nebo si koupelnu vybavit ve stejném stylu a v odstínech županů volit také ručníky, osušky a koupelnovou předložku. 

Styl i materiál by měli jít ruku v ruce. Tak si vyberete skutečně skvělý kousek, který si zamilujete.