Jak pečovat o vlasy v zimě

V zimě potřebuje péči vaše pokožka, stejně jako vaše vlasy. Mrazivé počasí, vítr, sníh, střídání teplot i nošení čepice. To všechno se negativně projeví na vašich vlasech. V tuto dobu jsou vlasy nadměrně zatěžovány, což se projevuje na jejich vzhledu. Působí nejen zplihle, ale také nevýrazně a unaveně. Jsou bez lesku a bez tvaru. Tomu všemu však můžete předejít. V dnešním článku vám dáme pár typů jak o vlasy v zimě pečovat.

Péče o vlasy v zimě

  1. Pořiďte si neoplachovací kondicionéry a ochranné oleje

Tyto přípravky udělají ochrannou vrstvu kolem každého vlasu a tím pádem mírní prudké změny teplot. V zimě má fénování, natáčení i žehlení na vlasy ještě horší účinky, proto je musíte chránit.

  1. Nechte vlasy schnout přirozeně

Pokud to není nutné, vyhněte se fénu, kulmě i žehličce tak často, jak to bude možné. Své vlasy nechejte raději uschnout přirozeně a zbytečně je nevysušujte tepelnou úpravou. Jen tak získáte vyšší hydrataci, kterou podpoříte šamponem i kondicionérem.

 

  1. Udržujte si hydrataci

Alespoň jednou za měsíc si dopřejte profesionální péči v podobě hluboké vyživující nebo hydratační masky. Udržíte tak své vlasy lesklé i zdravé. Pokud se vám nechce ke kadeřníkovi, pak si takovou masku můžete aplikovat také doma, a to hned dvakrát týdně.

  1. Zatočte s elektrizujícími vlasy

Elektrizující vlasy jsou projevem dehydratovaných vlasů. Naštěstí jsou k dostání přípravky proti tomuto jevu. Kupte a zatočte s nimi.

  1. Nemyjte si vlasy tam často

V zimním období svým vlasům pomůžete tím, že omezíte jejich frekvenci mytí. Každodenní mytí totiž způsobí víc škody než užitku a výsledkem je nedostatečná hydratace.