Co potřebují vaše vlasy?

Vlasy – máme je na hlavě, ale málokdo z nás ví, jak se o ně správně starat a jak jim dát vše, co potřebují. Vlasy jsou individuální záležitost, každý je máme jiné, ale platí obecná pravidla pro péči o ně. Víte, co právě vaše vlasy potřebují, aby byly zdravé? Víte, čemu se vyhnout, aby nedocházelo k poškozování vaší hřívy?

Co potřebují vaše vlasy

Každý máme vlasy jiné, jak již bylo řečeno. Někdo je má krátké, někdo dlouhé, někdo světlé, někdo tmavé, a tak bychom mohli pokračovat opravdu hodně dlouho. Faktem ale zůstává, že vaše vlasy jsou odrazem vašeho zdraví, stejně jako pleť či nehty. Kvalita vašich vlasů na vás tedy může prozradit více, než se může zdát. 

Stres, zdravotní stav či špatná životospráva se na hřívě podepíší dříve či později. Jistým faktorem je i ztráta kolagenu, což lze napravit tím, že začneme hydrolyzovaný kolagen užívat (právě tato ve vodě nerozpustná bílkovina je odpovědí na otázku “jak na krásné vlasy”).

Jestliže u vás dojde k vypadávání většího množství vlasů než je běžné, zpozorněte a zamyslete se nad stavem vaší životosprávy. Ani ty nejkvalitnější vlasové produkty nedokáží napravit chyby, kterých se dopouštíte uvnitř sebe. Právě tyto chyby se podepisují na kvalitě vaší hřívy.

Na vašich vlasech se podepisují i kosmetické produkty, které používáte

Na vlasech se však nepodepisují jen tyto faktory. Velkou roli hrají také vnější faktory – jaké produkty na vlasy používáte, jak často vlasy vystavujete stylingovému teplu, časté stahování do ohonu a časté česání. Důležitým determinantem je také barvení vlasů. Pokud ho nesvěřujete kadeřnici, ale barvíte svépomocí barvami z drogérie, je třeba svým vlasům věnovat zvláštní pozornost.

Proto nešetřete na kosmetických produktech stejně jako nezapomínejte užívat kolagen, s jehož pomocí budou vlasy opět krásné a zdravé. A samozřejmě přejděte na zdravý životní styl. Ten se velkou měrou podílí na tom, v jakém stavu vaše vlasy aktuálně jsou. Ale to už také bylo zmíněno.