A zase ti Japonci: Muži se dočkali speciálního prádla

Že je dnešní společnost konzervativní? Jak kde, ale v Japonsku rozhodně ne. Minimálně v souvislosti se spodním prádlem, protože v posledních letech pánové ze země vycházejícího slunce s oblibou nosí speciální model. Jedná se o prádlo, které na první pohled nerozeznáte od dámského. Rozdíl tkví v tom, že kalhotky a podprsenka jsou šity s ohledem na proporce mužské postavy. Připadá vám to jako pořádný bizár? Čtěte dál.

V Japonsku je možné úplně všechno. Abyste pochopili mentalitu zdejších obyvatel, museli byste zde strávit spoustu času. A stejně byste se možná na japonskou vlnu zcela nenaladili. Podobných výstřelků, jako je pánské – dámské spodní prádlo mají v rukávu nespočet. Například jejich vztah k chození na boso. Nikdy nevíte, kde všude budete vyzvání k tomu, abyste si sundali boty. Proto je nanejvýše vhodné neustále nosit stylové ponožky. Jinak hrozí, že si v nějakém exkluzivním podniku utrhnete pořádnou ostudu.

Vraťme se však ke spodnímu prádlu. V Evropě je poměrně běžné, když žena v domácím prostředí nosí trenýrky a boxerky, které se jí podařilo odcizit partnerovi. Popularita pánského prádla je mezi ženami tak vysoká, že výrobci začali nabízet i dámské boxerky. O něčem jiném je však situace, kdy se pro nošení dámského prádla rozhodne muž. U nás jde stále o neprobádanou oblast s cejchem něčeho „divného“. No v Japonsku na to pohlíží úplně jinak.

S nevšedním spodním prádlem pro muže přišla podnikatelka Akiko Okunomiya. Zaplnila velkou mezeru na trhu a nabídla pánům něco, po čem toužili již dávno – krásné spodní prádlo zdobené květinami, krajkou a podšívkou. Pánská podprsenka nemá vycpávky, takže ji mohou muži nosit, aniž by měli divný pocit.

Reakce zákazníků byly bouřlivé. Na něco takového prý čekali velmi dlouho. Ceny přitom nejsou nijak vysoké, v podstatě se neliší od klasického dámského prádla.

A jak se k tomu staví Češi? Trend se k nám ještě nedostal, což je, dle nás, dobře. Mužům přeci jen více sluší tradiční spodní prádlo Calvin Klein

Fotografie a video: hommemystere.com