4 funkce, které by měla mít vaše sportovní podprsenka

Pro mnohé, obzvláště dobře vybavené mezi námi, může být výběr sportovní podprsenky na běhání nebo na fitness, potenciálně demoralizující jako je např nákup nových plavek.

Pokud zamíříte do nějaké obyčejné prodejny s prádlem, bude výběr pravděpodobně pouze na vás. V klasických obchodech se spodním prádlem se pak můžete setkat s prodavačkami, které znají pouze svůj omezený sortiment a fitness podprsenky k němu nepatří.

Přesto je nalezené správné sportovní podprsenky velmi důležité pro ty z nás, které na sobě pracují a podpůrná podprsenka je opravdu nezbytností.

Možná si myslíte, že už dokonale padnoucí podprsenku na sport máte. Ve skutečnosti nejspíš nosíte to, co se v dnešní době nazývá kompresní sportovní podprsenka, která vytváří stabilitu tím, že prsa tlačí dolů k hrudníku. To je však ten nejhorší způsob, jak získat potřebnou podporu.

Podpora prsou je nezbytná pro udržení jejich pevnosti a pružnosti kůže. Velké množství žen, pak zažije nějaký druh zranění prsní tkáně, která se pohybuje při pohybu nahoru a dolů. Víte, že cca 9,5 milionu žen cvičí bez použití sportovní podprsenky? Buď pouze v klasickém nátělníku nebo v běžné podprsence.

Bez dostatečné podpory se prodlužují vazy, čímž předčasně přicházíte o elasticitu prsou a důsledkem jsou strie. Pokud se vám podaří snížit pohyb prsou kvalitní podprsenkou na fitness, můžete tyto negativní účinky snížit. Je to ještě důležitější než, když nosíte každý den klasickou podprsenku.

To je také důvod, proč v některých specializovaných prodejnách můžete při výběru správné podprsenky strávit klidně půl hodiny odpověďmi na otázky, týkající se vašeho životního stylu a technikou správného nošení sportovní podprsenky.

Co by tedy správná sportovní podprsenka měla umět?

Košíčky

Je velmi důležité, aby vaše podprsenka měla košíčky tvaru šálku /na rozdíl od kompresních podprsenek s velikostmi malá, střední a velká/, takže bude poskytovat podporu pro každé prso zvlášť. V tomto případě také na rozdíl od kompresních podprsenek nebudou prsa tisknuta domů ale spíše budou zvednuta nahoru, což je přirozenější.

Extra podpora

Mnoho z nejlepších sportovních podprsenek jsou v podstatě dvojité podprsenky, které mají další vrstvy a boční části, což je skvělé právě pro získání extra podpory při cvičení s vysokou intenzitou.

Podpůrné šití kolem každého prsu se nazývá – zapouzdření prsou. Jestliže děláte kardio, kam patří jogging, běhání, jízda na koni nebo tenis dochází právě k pohybům prsou tam a zpět. Napínání a smršťování tkáně má pak v delším horizontu bez správné fitness podprsenky již zmíněné následky.

Dobrý odvod vlhkosti

Při cvičení vzniká pod prsy vlhkost a pot, který pak může způsobit nějakou vyrážku. Ujistěte se, že je vaše podprsenka vyrobena z materiálu, který tuto vlhkost dobře odvádí pryč od pokožky.

Nastavitelné ramínka

Když budete cvičit např. jógu můžete je uvolnit, při intenzivnějším cvičení je naopak utáhnete. Ramínka patří k nedílné součásti dobré fitness podprsenky. Díky nim vytváříte lepší podpůrné prostředí pro vaše prsa a můžete snížit odskok prsou až o 74 %.

Kvalitní sportovní podprsenky na běhání najdete v běžecké speciálce – Mujbeh.cz