4 důvody, proč musíte co nejdříve navštívit Prahu

Praha, Praha a ještě jednou Praha. Připadá vám, že jméno české metropole slýcháte až příliš často a začínáte na ni být alergičtí? Ale no tak, jde přece o hlavní město – centrum všeho dění. Možná je na čase, abyste si udělali výlet a objevili její krásy. Jakkoliv se vám může zdát, že ji předchází její jméno, ve skutečnosti je to právě naopak. Praha je ještě krásnější, než se o ní traduje. Nabízí neskutečně pestrou směsici pamětihodností, kultury a zábavy!

1. Za architekturou

Co na tom, že jste v hodinách dějepisu nedávali pozor – v Praze můžete obdivovat prohlédnout jedinečné architektonické skvosty, které nikde jinde neuvidíte. Znáte snad jiné místo, kde najdete románské kostelíky, gotické chrámy, barokní paláce i moderní budovy? Pražská architektura zákonitě nadchne i vás.

2. Za hudbou

Dalším důvodem, proč si alespoň na pár dní rezervovat hotel v centru Prahy (např. čtyřhvězdičkový Belvedere, jehož součástí jsou i vyhledávané konferenční prostory), jsou hudební akce. Bez ohledu na to, zda vašim uším imponuje vážná hudba, rock, nebo taneční muzika, se domů vrátíte s pocitem naprostého uspokojení. K intenzivním zážitkům patří například návštěva čtyřpatrového klubu Karlovy lázně – v každém z pater si můžete poslechnout jiný žánr.

3. Za pivem

Ano, i pivo je jedním z důvodů, proč jsou hotely Praha plné zahraničních turistů. Klasické pivnice, ale i stylové podniky, ve kterých vám načepují exkluzivní moky, a navíc naservírují vybranou lahůdku. Kdo by odolal? Znalci tvrdí, že nejlepší pivo točí v pivnici Zlý časy v Nuslích. Nedají však dopustit ani na podnik U Jelínků a pivnice U Pinkasů, Lokál či U Švejka.

4. Za nákupy

Praha je posetá moderními obchodními domy, ve kterých prožijete nákupní horečku se vším všudy. Na druhé straně barikády stojí krámky všeho druhu – v těch seženete to, co nikde jinde nemají. Třeba unikátní šperky a suvenýry, které vám budou připomínat jedinečné pražské genius loci.